Сонячний обігрів теплиці

10 Жов 2011, Автор: Pacific

Сонячний обігрів – найпоширеніший і дешевий. Сонячна радіація – найбільш ефективне джерело енергії. Досягнувши поверхні грунту і рослин, вона перетворюється на теплову енергію, яка завдяки скляній покрівлі або плівці залишається у теплиці. Односхилі теплиці слід будувати з скляною покрівлею, зверненої на південь. Важливо, щоб у теплиці не було щілин. Не слід допускати протягів через доступу холодного повітря ззовні.

Сонячний обігрів теплиціУ ясну погоду температурний рівень усередині теплиці або парника часто виявляється на 15 ° С вище, ніж температура повітря за межами споруди. Те ж стосується і температури грунту. Вона на 2-5 ° С вище в порівнянні з температурою земляного шару на відкритому майданчику.

Існують різні способи, що дозволяють підвищити і підтримати необхідний рівень температури повітря в теплиці. Наприклад, для створення плівкового укриття, всередині якого добре зберігається тепло, досвідчені городники радять поліетиленову плівку укладати на теплицю або парник в два шари. При цьому між шарами має бути повітряний простір шириною до 5 см.

Також існують прийоми, які дозволяють зберегти тепло в нічний час. Одним з таких простих способів є використання теплових акумуляторів, наприклад пластикових пляшок. Пляшки слід наповнити водою і, не закручуючи пробок, розставити в теплиці по периметру і в центральному проході. Для стійкості їх потрібно трохи поглибити в грунт. Протягом дня пляшки будуть нагріватися сонцем, а вночі віддавати тепло. Крім того, випаровуючись, вода створює в теплиці сприятливий мікроклімат.

Ваша думка