Вирощування перцю в теплиці

21 Лют 2012, Автор: Pacific

Перець дуже складно вирощувати безрозссадним методом, так як його насіння проростає приблизно два тижні. У початкових стадіях росту він росте дуже повільно, тому насіння висаджувати треба рано. А ось розсада під час пересадки повинна бути не молодше 60-70 днів. Солодкий перець потребує таких же умовах, як і помідор, але більш висока температура і вологість не завадить.

Перець в теплиціВирощування перцю в теплиці – це найоптимальніший спосіб. Але в деяких районах, яким властивий м’який клімат і відсутність сильного вітру, перець відмінно плодоносить на відкритій місцевості. Якщо ж кліматичні умови не настільки ідеальні, використовують тунелі з плівки або парники.

Грунт для перцю
Якщо грунт насичений корисними речовинами, і має хороший дренаж, то вирощувати перець можна і на відкритій місцевості. Рекомендують використовувати місця з великою кількістю сонячного світла, але в той же час захищені від вітру. Восени рекомендується удобрювати грунти компостом або гноєм, земля повинна добре тримати вологу. У теплицях перець можна вирощувати як на грунті, так і в різноманітних горщиках, а деякі навіть у мішках з плівки, але при цьому потрібно додавати поживні суміші.

Якщо вирощувати перець на відкритій місцевості, то його потрібно під час висадки підгодовувати добривом, так само під час зав’язування плодів теж не варто економити на добривах. Якщо ж перець вирощується в контейнерах, то починати підгодовувати рослину потрібно набагато раніше.

Правила догляду
Технологія вирощування перцю в теплиці вимагає високої температури. Але навіть за всіх умов розсада вирощується приблизно 10-12 тижнів. Всередині необхідно підтримувати температуру 21 С, коли з’являються сходи температуру необхідно знизити до 18 С.

Насіння краще сіяти на піднос, так само можна використовувати ящик з великими бортами, заздалегідь наповненим компостом, зверху теж не завадить посипати компостом. Рослини потрібно періодично поливати і накривати, для цього використовують газету або скло. При використанні скла не можна забувати щодня перевертати його, тому що з’являється конденсат.

Пересадка в теплицю
Вирощування солодкого перцю в теплиці досить просте.Насіння висівають в березні, в якості грунту використовують компост. Коли сіянці підростають їх потрібно пікірувати в торф’яні горщики. Також періодично необхідно підгодовувати рослини. Садити в теплиці перець потрібно на відстані приблизно 45 см від попереднього. Також можна використовувати рідке добриво.

Вирощування болгарського перцю в теплиці вимагає певних правил. Необхідно підтримувати постійну температуру. Плоди дозрівають приблизно в кінці серпня, початку вересня, і збираються по мірі необхідності з кожного куща. Якщо перець солодкий вирощується в теплиці, то його можна залишити ще на пару тижнів, і плоди стануть червоними.

Хвороби і шкідливі комахи
Для обприскування краще використовувати інсектициди, які швидко розкладаються. Дуже багато хвороб можуть вразити червоний перець. Якщо рослині не вистачає вологи, то на плодах з’являються сірі, або коричневі плями, місцями западини всередину. Тому важливим фактором є своєчасний полив. Коли висота рослини досягне 15 см, потрібно видалити верхні точки зростання, і ставити по кілька пагонів збоку.

Ваша думка